zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
SmodCMS

OBÓZ GRECJA 2019

  

W związku z małym zainteresowanie wyjazdem na obóz do Grecji, zmuszeni jesteśmy odwołać organizację tego wyjazdu. Informacje o szczegółach odwołania wyjazdu udziela Pani Maria Pawłowska tel. 506184324

GRECJA, Paralia

 

obóz młodzieżowy: 12 – 16 lat

 

 

hotel LiLaLo ***

 

 

 

 

popularna miejscowość, piaszczysta plaża

 


GRECJA to kraj słońca, morza, starożytnych ruin, wina i zabawy. Uznawana jest za kolebkę zachodniej cywilizacji i miejsce narodzin demokracji, filozofii, sportów, polityki i dramatu. Grecja ma długą, bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, które wpłynęło na inne kultury Europy, północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. Obecnie jest rozwijającym się krajem będącym członkiem Unii Europejskiej od 1981 r. oraz strefy euro od 2002 r. Dziś Grecję odwiedzają turyści z całego świata, zarówno na kontynencie jak i na licznych wspaniałych wyspach. Wiele pięknych miejsc oferuje Grecja za dnia, ale zarówno sami Grecy jak i przybysze prawdziwych uroków doszukują się dopiero nocą w niezliczonych knajpkach, tawernach, dyskotekach...

RIWIERA OLIMPIJSKA jest najczęściej odwiedzanym przez turystów regionem Grecji. Riwiera Olimpijska od zachodu oddzielona jest malowniczym masywem Olimpu, a od wschodu szerokimi piaszczystymi plażami łagodnie schodzącymi do lazurowych wód Morza Egejskiego. Nad całym regionem góruje potężny masyw Olimpu - najwyższego szczytu Grecji. Istnieje tutaj możliwość uprawiania różnorodnych sportów, przeżycia niezapomnianych chwil pełnych radości i zabawy, a na złotych piaskach plaż nawet orzeźwiający napój nabiera smaku nektaru spożywanego niegdyś przez bogów. Po pełnych wrażeń dniach czekają na Państwa liczne tawerny z pysznymi greckimi potrawami oraz wspaniałym miejscowym winem.

PARALIA to miasteczko typowo turystyczne, którego atutem jest długa, złocista plaża uhonorowana niebieską flagą (Blue Flag) przyznawaną najpiękniejszym plażom na świecie. Położona jest ok. 5 km od Katerini – stolicy regionu Pieria. Urokliwy port rybacki, pełen kolorowych łódek i jachtów, sklepiki, kawiarenki i restauracje nad brzegiem morza - zapewniają niezapomniane wrażenia z pobytu. W sezonie Paralia to miejsce tłoczne i gwarne, nocą tętniące życiem - dyskoteki, puby, beach bary, kluby karaoke czynne są do samego rana. Liczne restauracje i tawerny serwują specjały kuchni greckiej i międzynarodowej.

 

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

 

Dzień 1: Wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię.

Dzień 2: Przejazd do hotelu w godzinach przedpołudniowych, złożenie bagaży w hotelu. Zakwaterowanie w pokojach od godziny 14.00. Spotkanie organizacyjne z kierownikiem, przekazanie praktycznych informacji dotyczących pobytu. Czas wolny na pierwsze kąpiele morskie i słoneczne. Kolacja i nocleg.

Dzień 3 – 10: Program pobytu: plażowanie, kąpiele w morzu i basenie, gry i zabawy na plaży, turnieje, zawody, zabawy ruchowe: zajęcia terenowe nad brzegiem morza, kalambury, konkursy z nagrodami, dyskoteki, imprezy tematyczne, wycieczki po okolicy, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (płatne dodatkowo).

Dzień 11: Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagażu, czas wolny na pożegnanie z greckim słońcem. Ok. godz. popołudniowych wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 12: Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację, przejazd do Polski w godzinach nocnych. Przyjazd do Katowic ok. godz. 18.00.

 

ZAKWATEROWANIE:

 

 

Hotel LILALO oferuje Państwu możliwość spędzenia udanego wypoczynku w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Znajduje się w odległości ok. 300 m od piaszczystej plaży, z łagodnym zejściem do morza (leżaki i parasole na plaży dodatkowo płatne). W hotelu dostępne jest bezpłatnie Internet Wi-Fi. WYPOSAŻENIE: hotel posiada, recepcję, windę; otoczony jest niewielkim ogrodem. Możliwość korzystania z basenu w hotelu YAKINTHOS w wyznaczonych godzinach.

 

POKOJE: nowocześnie wyposażone, 3 - 5 osobowe z łazienką (toaleta, prysznic), aneksem kuchennym (wyposażonym w małą lodówkę i podstawowe naczynia kuchenne – środki czystości we własnym zakresie), balkonem oraz TV z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.

WYŻYWIENIE (w hotelu YAKINTHOS – ok. 100 m): śniadania, obiady i kolacje. Posiłki serwowane są w formie bufetu. Do obiadu i kolacji podawana jest woda stołowa. Pozostałe napoje typu fanta, cola, piwo – dodatkowo płatne. Suchy prowiant na drogę powrotną.

SPORT I ROZRYWKA: w niewielkiej odległości od hotelu znajdują się korty tenisowe, boisko do piłki nożnej i siatkówki, plac zabaw dla dzieci, sporty wodne na plaży (za dodatkową opłatą).

 

TERMINY

 

 

18.07 – 29.07.2019

 

 

CENA: 1900 zł

 

CENA OBEJMUJE:

- przejazd komfortowym autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja),

- 9 noclegów w hotelu LILALO,

- wyżywienie 3 x dziennie (śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu + woda stołowa) w hotelu YAKINTHOS,

- korzystanie z basenu w hotelu YAKINTHOS w wyznaczonych godzinach,

- realizację programu obozu (kąpiele, rozgrywki sportowe, dyskoteki, spacery i wycieczki po okolicy),

- ubezpieczenie (NW, KL, bagaż),

- opiekę rezydenta na miejscu,

- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,

- opiekę pilota na czas podróży,

- suchy prowiant na drogę powrotną.

CENA NIE OBEJMUJE:

- napoi do obiadów i kolacji (cola, fanta, piwo – płatne dodatkowo),

- wycieczek fakultatywnych, opłaty za serwis plażowy,

- opłaty 10 zł/ os. – Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

- podatku turystycznego wprowadzonego w roku 2018 w Grecji - 0,50 -1,00 €/ os./ dzień – płatne na miejscu w obiekcie.

 

Wycieczki fakultatywne:

 

Meteory - tajemniczy świat imperium bizantyjskiego oraz zachwycające widoki klasztorów „zawieszonych na niebie”. Odwiedzając dwa wybrane klasztory (wstęp 3 €/ jeden klasztor) będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską. Podczas wycieczki zobaczymy jak dziś wytwarza się ikony – święte greckie obrazy, które według wierzeń są oknem do Boga. Zapoznamy się też z religią ortodoksyjną pielęgnowaną z czcią przez Greków. Cena ok. 30 €/ os. + bilety wstępu do klasztoru, ok. 3 €/ klasztor.

Waterland - to całodniowa wycieczka z przejazdem autokarem do miejscowości Tagarades, ok. 20 km od Salonik, gdzie znajduje się miasteczko wodne, które oferuje niezapomnianą zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na terenie parku wodnego znajduje się duża ilość basenów, zjeżdżalni, kafejek, restauracji, korty tenisowe. Cena ok. 40 / os.

Zapisując dziecko na obóz należy wpłacić zaliczkę w wysokości 900 zł gotówką lub na konto. W razie rezygnacji po 15.11.2018 r. zaliczka przepada.

 

Wpłata pozostałych kosztów 1000 zł. do dnia 01.06.2019r. na konto klubu UKS Sprint 33102023130000310204452421 z dopiskiem "Grecja 2019  oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika"

 

 

Informacji udziela: pani Maria Pawłowska 506 184 324