UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "SPRINT"
+48 793 151 626

Podania

Podawanie to niewątpliwie jeden z najistotniejszych elementów koszykarskich, który każdy z młodych zawodników powinien jak najszybciej opanować do perfekcji. Wszystkie zespoły chcące dominować w ofensywie, muszą nauczyć się efektywnie dzielić piłką pomiędzy członkami ekipy. Inaczej nawet najbardziej widowiskowe akcje indywidualne nie zapewnią zwycięstwa.
To właśnie podania sprawiają, że można uruchomić szybki atak, siejąc tym samym zamęt w szeregach przeciwnika. Dzięki nim znajdzie się i wykorzysta przewagę stworzoną na boisku. Podanie jest zawsze szybsze od kozła. Dlatego też każdy z graczy w drużynie musi umieć przekazywać piłkę w sposób skuteczny, a zarazem dynamiczny. W przeciwnym razie wysiłek całej piątki na parkiecie włożony w akcję ofensywną może zostać zniweczony przez jedno niedokładne zagranie. A przecież niewykorzystywanie prostych okazji do zdobycia kosza to jedna z rzeczy najbardziej niepożądanych podczas meczu.

Pod tym linkiem cały artykuł dotyczący podań, lektura obowiązkowa dla każdego członka sekcji! :)    http://polonia2011.waw.pl/770